Tomáš Klus & Tamara Klusová - My

“Strach srdce nezlomí tam, kde jsme láskou My.”
Tuhle píseň jsme napsali sedící naproti sobě u našeho rodinného stolu.
Dívali jsme se do očí jeden druhému a skládali slovo za slovem od jednoho srdce k srdci toho druhého.
Došlo nám, že pokud chce člověk odpustit, musí nejprve dokázat odpustit sám sobě.
V dnešní době máme tendence rozbité a staré věci vyhodit a obklopit se novými.
A stejně tak se často chováme v našich vztazích. Přitom to, co z 99% způsobuje náš pocit štěstí/neštěstí je právě jasnost/nejasnost mezilidských vztahů.
Pokud je mezi náMY láska, vždy se za ní vyplatí bojovat...
Vetšinou totiž odloučení působí daleko větší bolest, než zůstat vedle sebe a snažit se svá zranění krůček po krůčku hojit.
Odpustit ale znamená nikdy se navrátit ani slůvkem zpět; rozpustit křivdy a ve vzniklém prostoru začít stavět o poznání pevnější základy sebe samého směrem ke všem zúčastněným.
Kéž láska a odpuštění tančí v našich srdcích nejen o Vánocích.
Klip k písni vznikl naprosto nečekaně, protože Milan Dvořák měl pouze nafotit pár backstage fotografií, ale pět dní po natáčení poslal tohle video se slovy “ já jsem měl tak silný pocity při poslechu té písně, že jsem vás musel zaznamenat v kouzle tvůrčího okamžiku...”
To video nás dojalo a my si uvědomili, že kdybychom chtěli klip “hrát” nikdy by neobsáhl tolik emocí, jako tímto nečekaným a pravdivým okem Milanovým. Děkujeme Honzovi Lstibůrkovi za kabát, Markovi Štifterovi za nahrání, Alexeji Aslamasovi, Vladimíru Kroupovi a Vítu Petráškovi za smyčce s žíněmi, Martinu Novákovi za rytmus, Kryštofu Pobořilovi za klavír a Janu Seidelovi za realizaci všeho.
S láskou vám Tamara a Tomáš.
Text:
V samotě
Bez Tebe bolí mě a slábne
Život můj
Jak slunce
Po zimě
Kudy jít
Když tma mě propíjí
Jestli Tě opustit
Nebo Ti odpustit

Strach srdce svázal mi
Já kráčím do té tmy
Kéž zase uvěřím
Že láska jsme to my...

Selhal jsem
A tu lež nevrátím
Živil jsem zlý sen
Ztratil se na trati
Obrať mnou
Ať oheň nestráví
Příběh nás dvou
Co srdce vypráví

Strach srdce svázal mi
Já kráčím do té tmy
Kéž zase uvěříš
Ze láska jsme To My

Hodiny na věži tikají
Na mě teď doléhá
Co jsem Ti zatajil
Tajím dech
Mažu po všech svých zdech
Slova co vepsala se
V místa kde ranil jsem

Strach srdce nezlomí
Tam kde jsme láskou my
Já odpouštím tobě
Já odpouštím sobě

Hudba: Tamara Klusová / Tomáš Klus
Text: Tamara Klusová / Tomáš Klus
Zpěv: Tamara Klusová / Tomáš Klus
Aranžmá písně a hudební produkce: Jan Lstibůrek
Bicí: Martin Novák
Housle: Alexey Aslamas
Viola: Vladimír Kroupa
Violocello: Vít Petrášek
Klavír: Kryštof Pobořil
Zvukový mistr: Marek Štifter
Mastering: www.audiogarden.cz
Nahráno ve studiu ARTDOG
Foto: Milan Dvořák
Video - kamera/střih/režie: Milan Dvořák
www.milandvorak.com

Komentáře

 1. Josef Oujezdský

  Josef OujezdskýPřed dnem

  Kam se poděly časy kdy měly jeho texty větší a hlubší smysl. První album mám rád, ale pozdější a hlavně současnou tvorbu nemůžu vystát. Začíná mi to připomínat Kryštof, všechno je to plochý, každá písnička skoro stejná...

 2. Lana Kosmos

  Lana KosmosPřed 3 dny

  Vždyť ji podvedl se mnou 😂 ještě nebyli svoji 🤗

 3. Marie Ungerova

  Marie UngerovaPřed 4 dny

  A vůbec se mi nelíbí její hlas ukňouranej.

 4. Cuddles Juchelkova

  Cuddles JuchelkovaPřed 5 dny

  stesti ze ji zahnul jinak.by se o tamaru zase nikdo poradne nezajimal a nemohla by skrz tomase nahrat pisnicku a trochu se proslavit, nechapu ze se ten.kluk nechal ocarovat tim ze si.nechala.naschval udelat dite od nej

 5. Edita Charvátová

  Edita CharvátováPřed 7 dny

  Tamarko. ❤️Tomášku.❤️Srdce vypráví. ❤️

 6. Jana Janoušková

  Jana JanouškováPřed 8 dny

  Krásná píseň a smyčcový doprovod dotváří naléhavost písně. Všeobecně mám ráda milostné duety, ale tenhle je výjimečný v tom, že je nazpívaný až po létech společného soužití, a ne v začátcích rané zamilovanosti, ale skutečně po létech lásky z které vzešly na svět tři děti. Asi každý dlouhodobý vztah je vystavován všemožným zkouškám a ne v každé situaci se zachováme, tak jak bychom měli. Držím Tamaře i Tomovi palce, aby to spolu ustáli a zvládli, protože jestli k sobě někdo patří, tak jsou to oni. Ale chápu, že to pro Tamaru není lehká situace, obnovit důvěru, která byla zničena a rozhodování má zhoršené, protože se nerozhoduje jen za sebe, ale i za děti.

 7. Jana Jeneiová

  Jana JeneiováPřed 16 dny

  Pěkná pisnicka.

 8. Monika Pospisilova

  Monika PospisilovaPřed 18 dny

  Podivejte sam kazdy na sebe...

 9. Monika Pospisilova

  Monika PospisilovaPřed 18 dny

  Blidno je mi z Vas tady!!!!lidi.sou sileny!!!!!

 10. Eliska Gabriela

  Eliska GabrielaPřed 19 dny

  😂😂

 11. Pavla Dobešová

  Pavla DobešováPřed 20 dny

  Zamyslete se nad tím, kdo jste, že soudíte druhé? Vy znáte jejich příběh, byli jste u toho? Velice pravdivé "obuj si mé boty a pak suď mé činy". Velice krásná, nádherně procítěná píseň, která nutí lidi k zamyšlení, aby odpouštěli...my, co jsme napojení, víme, jak krásné je odpouštět...jsme lidi, děláme chyby a jsme tu proto, aby jsme si odpouštěli a milovali se... jednou k tomu dospějeme všichni...jak bude na světe krásně až všichni dokážeme to co Tom a Tamara....a ti, co tu píší o Tomášově karmě...karma dostihne hlavně ty, kteří mu tu přejí to špatné, ti, co ví lépe než Tamara, co prožívá...lidé, vy co smýšlíte takto, vaše karma potřebuje napravit....děkuji Tomášovi a Tamaře za krásnou píseň, která by bez Tomášovo "chyby" (zkoušky) nevznikla. Děkuji

 12. Lucis L.

  Lucis L.Před 22 dny

  Pisnicka o nevere a odpusteni...tema dejme tomu ok, i kdyz zrovna v pripade Klusovych a te tolik propirane nevery uz trochu nuda. Ale text mohl byt vazne trochu poetictejsi a zajimavejsi...tohle je bohuzel kyc, znovu bych si to nepustila. To pisnicka A pak se jim povedla o 100% vic.

 13. Kateřina Mičková

  Kateřina MičkováPřed 26 dny

  Urcite by me jeste po tom vsem napadlo tocit pisnicku 😀 nic proste nezapre fakt, ze ji podvedl a jeste misto toho, aby to zustalo v soukromi to napsal na instagram .. tohle mi udelat muj chlap tak se nemame o cem bavit 🙄 ale mozna to ve vesmiru funguje jinak tezko rict 😀

 14. Jana Litošová

  Jana LitošováPřed 27 dny

  Lidi zahoďte svá ega, odpusťte a milujte .....o nic víc nejde

 15. KlasiK Official

  KlasiK OfficialPřed 28 dny

  Ubožejší skladbu i pár sem ještě neviđel🤣🙏

 16. Kateřina Chadimová

  Kateřina ChadimováPřed 28 dny

  Naprosto krásná silná čistá píseň.

 17. Kuba Sleczka

  Kuba SleczkaPřed měsícem

  Refrén by vůči toho proč ta píseň byla napsaná byl asi lepší : Ona: Ja odpouštím tobě, vůči (tě.) vší zlobě. On: Lásku nic nezlomi, chci ať jsme jenom MY.

 18. Zdeny Valach

  Zdeny ValachPřed měsícem

  Velký špatný....

 19. Lucie Kadlecova

  Lucie KadlecovaPřed měsícem

  Je to nádherná píseň

 20. Ben Max

  Ben MaxPřed měsícem

  Písnička se mi líbí! Ostatní mě nezajímá.

 21. Lubka Tormancova

  Lubka TormancovaPřed měsícem

  Krasna piesen,jeho zivot a sukromie nesudim,to je na nom a jeho laske......Pre mna je jeho hudba krasna....vdaka!!!!

 22. Lenka Č

  Lenka ČPřed měsícem

  Už jsem tady sice psala,ale musím ještě jednou. Tomáš je mým idolem asi pět let, když se před rokem k nevěře přiznal dost mě to mrzelo. Nechtěla jsem věřit tomu, že, pro mě, tak úžasný člověk, něco takového provedl. Jeho písničky jsem však poslouchat nepřestala a koncerty mě taky vždycky zlákají, o autogramiádě a jeho obejmutí ani nemluvím :-). Nevím, jestli bych byla schopna odpustit, tak jako Tami, pořád mi to přijde, jako hodně špatná věc. Na druhou stranu si říkám, že když se to týká někoho mě tak vzdáleného- není to můj vztah nebo někdo jiný z mé rodiny a jeho žena mu odpustila, tak to nemusím moc řešit. Tomáše mám tedy pořád moc ráda i s tím, že krom nevěry jsou i některé jeho názory se kterými nesouhlasím, ale o tom život je ... PS. Opravdu nikoho neomlouvám, spíš naopak... Jen si nějak říkám, že pro lidi, především tedy muže ze showbyznysu to asi musí být obzvlášť těžké nepodlehnout. Sama, ač bych to v životě nepřipustila ( v případě, že má rodinu) se občas zasním, jaký by byl vztah s někým, kdo je tak úžasný na podiu, na autogramiádě, v televizi, divadle....a nemusí to být samozřejmě jen Tomáš, ... Ať už jde o kohokoliv známého, vždy má spoustu fanynek, které si sním přes růžové brýle představují vztah, ...a nejsou špatné ony ani ten dotyčný obdivovaný, je to jednoduše dané jeho profesí.

 23. Lenka Č

  Lenka ČPřed měsícem

  Ještě něco, kdo se nikdy nezamiloval do prince nebo do jiné klučičí role z pohádky, ...???Určitě bychom jich každá napočítali hned několik a mnoho z nás by dalo, cokoliv aby mohlo být v roli té dotyčné dívky, protože než pohádka skončí jsme zamilované až po uši. Já to tak třeba mám, i když se už po 30-té koukám na Bambitku :-) Upozorňuji, že si pořád stojím za tím, že je nevěra špatná a že ji neomlouvám.

 24. Petr Fan

  Petr FanPřed měsícem

  Ten kdo podvede asi moc skutečně a upřímně zamilovaný nebude.A myslím ,že spousta lidí si cizojazyčné písně užije více než rádoby omluvnou.Určitě se tato píseň bude zamlouvat někomu kdo udělal to samé a teď se nad ní lituje....( je jedno jestli žena nebo muž) a o tom ta píseň je.Stačí nepodvádět a pak se člověk nemusí trapit hloupostma ale užívat si život.

 25. radek svoboda

  radek svobodaPřed měsícem

  Pro všechny kritiky zde nemusíte poslouchat písničky Tomáše Kluse můžete poslouchat cizojazyčné písně a přemýšlet nad jejich hloubkou ( pochybuji však že polovina z vás zde bude textům rozumět ) nic méně nikdo z vás zde nesložil ani jednu písničku a když, tak leží na dně šuplíku, tak se hoďte do klidu a popřemýšlejte o tom co tu píšete a pro Vás moralisty a moralistky odpouštět umí jen skutečně a upřímně zamilovaný člověk a pokud to vyjádřil písní veřejnou tak možná neni hrdina, ale ukázal ostatním co řeší podobný problém určitou cestu

 26. václav králík

  václav králíkPřed měsícem

  Ježíš.... Tak to je vážně trapný..... To byl nápad její nebo jeho s tímhle vylézt ven.... To jsem zvědav, co spolu natočí po dalšim úletu....

 27. Veronika Váňová

  Veronika VáňováPřed měsícem

  Ta hloubka a síla písničky a lásky je neuvěřitelná. ❤️ Přemýšlela jsem, zda to taky není moc soukromé a ne každého zajímá jejich vztah.. Ale každý interpret skládá o čem on sám chce.. Mě se naopak líbí.. I když sama nevím zda bych to dokázala.. To celkové odpuštění. Musí být silné osobnosti. Pro mě klobouk dolů. ❤️

 28. Karolína Mikšová

  Karolína MikšováPřed měsícem

  Do vašeho vztahu není nic nikomu jinému, než vám dvěma. Na druhou stranu nevěra velmi zlidšťuje a "odpouštím tobě, odpouštím sobě" je neskutečně mocné. Věřím, že to nejsou jenom slova. Přeju vám lásku, přeju vám sebe.

 29. Marie Koukalová

  Marie KoukalováPřed měsícem

  Moc hezké. Jsem moc ráda ,že si lidé i v této době umí odpustit, protože to v této době to moc lidí neumí. Moc vám fandím a pěkná písnička.

 30. Ive Nová

  Ive NováPřed měsícem

  Nevěřím.

 31. Moleman86

  Moleman86Před měsícem

  Od doby, co se Tomáš oženil to už není on...už to nejsou takové veselé písničky...už tam není ten elán...teď je to samé moralizování, snaha poučovat lidi a veřejně řešit soukromé věci..pro mě je Tomáš díky tomu na konci své cesty...

 32. Dd dk

  Dd dkPřed měsícem

  Jak může někdo někoho tak strašně,, milovat,, a podvádět? Co to je za opicarnu? To že jsi to řekl veřejné jsi neměl dělat, takové věci mají zůstat doma a ještě z toho udělat byznis. Co jste to za rodinu Teda? :( fales, pretvarka a velká lež. Tam kde je láska, není na podvádění místo....

 33. pos99 krysa99

  pos99 krysa99Před 5 dny

  Život není takhle jednoduchý

 34. maffyna maffyna

  maffyna maffynaPřed měsícem

  Písnička se neda poslouchat. Možná ze kdyby ji to zpival doma udělá lépe.

 35. Czech oli

  Czech oliPřed měsícem

  děs...

 36. Tuci 1304

  Tuci 1304Před měsícem

  tohle si maj resit od zacatku sami v soukromi, ne ze na socialni site pan Klus napise, ze kazde byl vzdy neverny.....atd atd to asi taky svedci neco nem, kdyz mu zadna zena nebyla a neni dost dobra, jeho zena asi vi proc i presto s nim je, doufam ze ne jen kvuli detem, jak nektere zeny casto rikaji...

 37. daniel kral

  daniel kralPřed měsícem

  tvl to jsou prostituti k zblití

 38. Majda Blechová

  Majda BlechováPřed měsícem

  Katastrofa... Kurevní*k a hloupá žena..... 😂

 39. ŘITNÍ VYRÁŽKA

  ŘITNÍ VYRÁŽKAPřed měsícem

  Radši se jdu řezat moje nevine žilky 😔na hov*o song trapný :) hehe to jsem vám to nandal ouuu

 40. ŘITNÍ VYRÁŽKA

  ŘITNÍ VYRÁŽKAPřed měsícem

  Picovina :(

 41. Petr Fan

  Petr FanPřed měsícem

  Tak bylo to asi takhle:Mel napsanou pisnicku a nebo ji napsal az potom co vypustil famu ze jako podvedl.....no a ted to uz frci a stavi na tom protoze tomu lidi veri a poslouchaj tohle a veri a resi a penize se sypou..........proste dobry tah

 42. Roman S

  Roman SPřed měsícem

  Bleju

 43. promiňte ještě dneska smažu svůj kanál

  promiňte ještě dneska smažu svůj kanálPřed měsícem

  Odběr za odběr

 44. Vanesa Švecová

  Vanesa ŠvecováPřed měsícem

  Tahle píseň je nádherná. Hodně lidí tu píše že je jen o nevěře ze strany Tomáše, ale je o odpuštění jako takovém. Odpuštění je velmi důležité a během Vánoc ještě více. Každému se líbí něco jiného, ale písničky které u vás něco zanechají jsou ty nejhezčí.

 45. Renáta Mikulajčíková

  Renáta MikulajčíkováPřed měsícem

  Píseň, která je o životě, procítěná a mně osobně se líbí. Jen opravdu silný člověk dokáže odpustit!

 46. Klára Němcová

  Klára NěmcováPřed měsícem

  Strašně krásná a procítěná písnička! Tohle je opravdova láska ! Být schopni odpustit, protože milujeme..

 47. Dd dk

  Dd dkPřed měsícem

  Kdyby milovat, nikdy nepovede, NIKDY!!!!!! opičí láska

 48. zuzana foitova

  zuzana foitovaPřed měsícem

  je to jen text písně ? nebo text na prušvih?

 49. ХХХ AMATЕUR SЕХ VIDЕO - СLIСК НЕRЕ

  ХХХ AMATЕUR SЕХ VIDЕO - СLIСК НЕRЕPřed měsícem

  Impressive production, I delight it to much !!! Top-drawer part is 1:55. *I upload 1 twerk, Plsss check and comment am I good* 💙 ❤ 💓

 50. Zuzana Bolfova

  Zuzana BolfovaPřed měsícem

  Komedie...hlavně že v jiné písničce zpívají že nic stejné nebude dál bla bla bla. Nasekali si plno dětí,tak Tamaře asi nezbývá nic jiného,než to brát tak jak to je,a udělat z nevěry skoro ctnost.Když Klus začínal,měla jsem ho ráda.Škoda,že nezůstal tím sympaťákem ,že se z měho stal takový hňup...Jinak písnička se mi nelíbí je to hrozně utahanééé.

 51. D. Berankova

  D. BerankovaPřed měsícem

  Písnička je krásná, tohle je život a já hluboce smekám před jeho ženou. Bohužel se bojím, že kdo podvedl jednou udělá to znovu :-(

 52. Archanděl Gabriel

  Archanděl GabrielPřed měsícem

  Dostal jsem instatní AIDS, děkuji.

 53. Martina Novotna

  Martina NovotnaPřed měsícem

  Za normálních okolností bych řekla že se skladba moc povedla. ale protože jsem četla pár rozhovorů s oběma Klusovci, nějak mi na tom vadí to bio-mimonstvi a navic z toho cítím cosi marleyovskeho. Pana Kluse jsem zažila osobně a přišel mi cca 10 let zpátky "v poho". Stačí se podívat na Klusovic e-shop a vše je tak nějak jinak

 54. Johana Bandova

  Johana BandovaPřed měsícem

  Uz to nebude nikdy!!!jako pred tim....nikdy uz to takovy nebude.Jeho slovo nebude mit nikdy takovou silu...

 55. Johana Bandova

  Johana BandovaPřed 10 dny

  @Pavla Dobešová já to myslela jinak a jinak napsala.Myslela jsem to jako autor a skladatel k fanouškům...rozhodně ne ve vztahu,to ne,to mi ani nepřísluší se k tomu vyjadřovat a je fakt,že je vystaven hodně pokušení atd....

 56. Pavla Dobešová

  Pavla DobešováPřed 20 dny

  Třeba to bude i lepší, třeba jejich láska ještě zesílila...co Vy na to? (Nepřemýšlejte za ně, Vy nejste oni...naštěstí)

 57. Hana Kačírková

  Hana KačírkováPřed měsícem

  Udělal jednou, udělá znova...kor když mu to odpustila.. Jediný co tak měl koule na to to přiznat to jo.. Jestli mu Tami dokáže zase věřit tak klobouk dolů já bych to nedokázala a kdybych dala ještě šanci stejně by to šlo do kytek.. Držím palce ať je silná

 58. Марина Хлебородова

  Марина ХлебородоваPřed měsícem

  To je nuda..

 59. Lenka Vrtišková

  Lenka VrtiškováPřed měsícem

  Tak si nebudeme lhát, paní Klusová prostě umí. Přeji další uspěchy. :-)

 60. admin hradec_kralove

  admin hradec_kralovePřed měsícem

  desný XD

 61. TheKarolec

  TheKarolecPřed měsícem

 62. David Kopečný

  David KopečnýPřed měsícem

  Zajímavé, dalo by se říct i krásné.... Ale nežijeme v pohádkách.... Takhle to prostě nefunguje. Ústa, ať si hovoří co jen chtějí, ale srdce nikdy neodpouštějí, protože jizvy nikdy jen tak nezmizí.... ( popisek u videa, je taky krásný, ale.....

 63. Josef Novák

  Josef NovákPřed měsícem

  Tak to je dost okultní bizár. A Flus si ještě sobě odpustí, to dodalo korunku.

 64. Josef Novák

  Josef NovákPřed měsícem

  @K K Co to je odpustit si sobě?

 65. K K

  K KPřed měsícem

  Nerozumieš, čo znamená odpustiť sám sebe.

 66. Cal Wizzarak

  Cal WizzarakPřed měsícem

  💗💗💗 💗💗💗 💗💗💗 💗💗💗 💗💗💗🌸 *Ježíš Kristus je Boží Syn a slibuje věčný život, když ho prostě věřit.* *Slíbil také léčit své tělo. (podívejte se a zeptejte se )*

 67. Leona Tomečková

  Leona TomečkováPřed měsícem

  Hmm asi je hezke že si to složili, avšak hmm ...