Skrytou švýcarskou krajinou

Nezkrácená verze filmu.
Více na firemnividea.eu/videa/dokumentarni-filmy/skrytou-svycarskou-krajinou-2/

Komentáře

 1. warezakwarezak

  warezakwarezakPřed 3 měsíci

  Krásné video jenom jedna věc mi tu trochu nesedí nejsem sice vojenský odborník ale více by asi vyhovovalo uvádět ráži kanonu v milimetrech a ne centimetrech slyším to poprvé.

 2. Laco Lahoda

  Laco LahodaPřed 2 měsíci

  Zdravím, též mne to na místě zaujalo, nicméně Švýcaři to zjevně označují v centimetrech. Dokonce je to v cm nalakované i na originálních lafetách a i ve zpřístupněných pevnostech ráži vždy uvádějí v cm. I na bednách s náboji. Tedy jsem to tak ponechal...

 3. poustevnicek

  poustevnicekPřed 5 měsíci

  Úžasné.

 4. Vladimir Liska

  Vladimir LiskaPřed 7 měsíci

  Kdyby Hitler chtěl tak si do švýcar pro to zlato došel, stačilo by mu zaklepat na dveře. Švýcaři se svou domobranou bez šance. Veškerý tyhle dělíčka s ráži 75 mm nebo 100 mm jen pro smích. defakto žádný letectvo pokud pomineme 24 kousků BF109 a staré dvouplošníky , žádný tanky. Výstavba započala v roce 1938 ale většina dokončena až koncem války nebo po válce jen proto aby to nebylo nikomu nápadné. Jen dýmovnice pro čmoudíky Aby se mohlo říci " Hitler si pro tu největší hromadu zlata v evropě nedošel protože se švýcarů bál. Hitler do švýcar nemohl jelikož mu to nebylo dovoleno. Pokud to někdo neví nebo to někomu uniklo, již několik století jsou války vždy sponzorovány největšími bankami / židovskými, jiné ani neexistují / které obvykle financují obě strany konfliktu. Takzvaná strategie win/win. Banka vydělá bez ohledu na to jak konflikt dopadne. Důležité je aby konflikt trval dlouho, pak jsou z toho největší zisky A pokud by jste hledali mocnější muže než byl Hitler tak je najdete právě ve Švýcarsku.

 5. franta vachal

  franta vachalPřed 9 měsíci

  Krásné.Film,komentář i prostředí.Díky.

 6. Blesk Rider

  Blesk RiderPřed 10 měsíci

  Dokonalý dokument! Díky za něj!

 7. Radim Vrabec

  Radim VrabecPřed 11 měsíci

  Super film, ziji tady uz 11 let a jezdim kolem vsech tech bunkru a nevim o nich.

 8. Roman Rezek

  Roman RezekPřed rokem

  Vážení přátelé, děkujeme za vesměs kladná hodnocení našeho filmu; rád bych vás informoval, že ve fotogalerii na webu, který najdete v profilu CSgos nebo přímo na adrese firemnividea.eu/fotogalerie/skrytou-svycarskou-krajinou/ naleznete fotogalerii nově vytvořenou k tomuto filmu. V profilu najdete také maily, a FB profily, pokud byste se s námi chtěli spojit nebo měli nějakýdotaz. Přiznávám, že ne příliš často odpovídám na komentáře zde u jednotlivých filmů.

 9. Jaroslav Záruba

  Jaroslav ZárubaPřed rokem

  Národ, který si sám sebe váží příliš na to, aby kývnul na členství v EU (případně cokoli přijde po ní) Také jsme asi kdysi měli hrdost. :(

 10. Pavel Bojda

  Pavel BojdaPřed rokem

  Nádherný dokument, takřka profesionální. Zamrzí jen nezvládnutá deinterlace u některých záběrů a možná trochu repetivní hudební podkres. Ale i přes to je to v rámci českých amatérských dokumentárních filmů rarita svojí kvalitou. Klobouk dolů a palec nahoru!

 11. Roman Rezek

  Roman RezekPřed rokem

  Dobrý den, ta špatná deinterlace se projevuje jen na některých zobrazovačích. Například v digitálním kině byla O.K. Ale souhlasím s vámi, pokud se stříhá obraz z různých točebních zařizení, tak je to vždycky průser. Pokud se nedodržují televizní standardy.

 12. nesmely kluk

  nesmely klukPřed rokem

  vždy věděli co dělají

 13. Zdeněk Polák

  Zdeněk PolákPřed rokem

  Super dokument. Již plánuji výlet po pevnostech na příští rok :)

 14. Tomáš Konárik

  Tomáš KonárikPřed rokem

  Prosim Vas, ako sa vola hudba co hra v pozadi? Dakujem

 15. Roman Rezek

  Roman RezekPřed rokem

  Dobrý den, hudbu v pozadí si vybral režisér z balíku "volné hudby" zvané BackTraxx, která není běžně dostupná a nakupuje se i s autorskými právy. Komerční název skladby nejsem bohužel schopen dohledat.

 16. Eva Flachsová

  Eva FlachsováPřed 2 lety

  .Proč je v Česku lživá propaganda? Švýcarsko chrání své občany,připravuje je na invazi migrantů.Prezident Zeman který již před roky řekl ,že migranti jsou bojovníci islámu.jen jim dodají zbraně.Tak ten prezident dehonestován ...

 17. Jaroslav Záruba

  Jaroslav ZárubaPřed rokem

  _"se nás snaží dostat do područí Ruska a Číny"_ lmao... panebože

 18. Matouš Raus

  Matouš RausPřed 2 lety

  Jo a ještě abych připomněl bombardování srbska podepsal Zeman když byl premiér to jen kdyby jsi měla nějaké řeči na Havla o humanitárním bombardování ostatně jako všichni zemanovci.

 19. Matouš Raus

  Matouš RausPřed 2 lety

  Eva Flachsová Já třeba Zemana nemám moc rád, ale né kvůli tomu že je proti nelegální migraci, ale kůlu tomu že se chová arogantně, hulvácky, a také kvůli tomu že se nás snaží dostat do područí Ruska a Číny což dokazuje svím až obdivuhodný podlézání (Už skoro nikam jinam než do Ruska a Číny nejezdí) a když k čemukoliv dojde, tak se vždy postaví na stranu Ruska a Číny bez ohledu na to co to je. To že se mnozí ohání tím že Rusko nás ochrání před uprchlíky tak asi neví že v Rusku je více muslimů než v celé západní evropě dohromady např. Čečenci. A ta pakáž co je s ním na hradě to je kapitola sama o sobě ať už je to jeho tiskový mluvčí Ovčáček nebo Minář bez prověrky. To jak nás Zeman reprezentuje to je spíš k pláči a ukazuje to stav naší většinové společnosti v jaké se nacházíme. Ale doufám že se to u nás zlepší, ale bude to nějakou dobu trvat.

 20. Kamila Kamila

  Kamila KamilaPřed 2 lety

  Švýcarsko bylo, je- ale už to tam končí - centrum řízení euroasijského křídla globálního prediktoru(GP). Centrum řízení tam končí a proto to odtajnění , takže se nedivme, že tam byly samé obranné pevnosti. Centrum euroasijského křídla se přesouvá do Íránu, A pro info :Centrum atlantského křídla GP se přesouvá z Velké Británie do Číny.

 21. David Fogl

  David FoglPřed 2 lety

  V televizi samé kraviny, ale takový pořad se tam neobjeví. Něco takového považuji za skutečně hodnotné.

 22. 18typek

  18typekPřed 2 lety

  Som tu ale netusil som co sa tu vsetko nachadza a mam chut sa vybrat na dlhu turu :) fakt super urobene video vela som sa dozvedel

 23. ME

  MEPřed 3 lety

  Uzasne video. Skvela ukazka naroda, ktery nejen dela dobre syry a jodluje, ale umi si zemi ubranit a dba na ochranu prostredi. Za nejakou dekadu budou prodavat celemu svetu dobrou pitnou vodu. Bude skvele, az video bude take v anglictine, aby tady za velkou louzi lide videli, jak zeme, ktera nestrka nos do zalezitosti jinych a nepodporuje zeme, ktere podporu nepotrebuji, jak takova zeme vzkveta a prosperuje.

 24. Ondatrax

  OndatraxPřed 3 lety

  Tohle je jeden z nejlepších dokumentů o pevnostních systémech, které jsem kdy viděl . Ladislav "Laco" Lahoda, jako průvodce pořadem (a nejen jako průvodce) byla sázka na jistotu - borec!. Díky za toto video.

 25. Mojmir Udatny

  Mojmir UdatnyPřed 3 lety

  Klobouk dolů pánové , perfektně udělané, jak malá encyklopedie , nádherná místa, mnozí i známe - samozřejmě průsmyky přes ně nelze přejet tuto zemi ale i další - viz přehrada La Dix - divberoucí hráz a prostředí - ale system jejich obrany a opevnění, všechny ty tvrze a ne malé , neuvěřitelné , co a jak a kde vydlabali ve skále, jak se dokáží chránit , system zbran + uniforma doma je také známý, proto i ta jejich hrdost na zem a i asi vedení , proto ta jejich suverenita - bohatá a krásná země se vším se musí umět bránit činy a ne planými slovy o EU a NATO , připravte nám zase něco zajímavého - velké díky !!!

 26. Pavel Strýc

  Pavel StrýcPřed 3 lety

  Zajímavý, chytlavý a profesionálně zpracovaný film. Chápu Švýcary, na co jsou hrdi. Jen si říkám co vymysleli Švýcaři na současná nebezpečí.

 27. ART Eva Razdik

  ART Eva RazdikPřed 3 lety

  Skvelé video. Dovolila som si zdielať na stránke pre všetkých ktorí obdivujú zaujímavosti Švajčiarska. Vďaka. facebook.com/svajciarsko.cestou.necestou/

 28. Iva Frycova

  Iva FrycovaPřed 3 lety

  Gratuluji tvůrcům tohoto poutavého filmu a profesionální slovní doprovod . Jezdím někdy k Bodamskému jezeru a nevědéla jsem napřáklad , že existuje pevnost Helsberg nad St. Marghareten ...kdoví zda místní by věděli . Souhlasím s panem Pykou dodělat film s anglickými titulky .

 29. hekynen

  hekynenPřed 3 lety

  Úžasné! Závidím Švýcarům...

 30. Jiří Stropek

  Jiří StropekPřed 3 lety

  diky memu kamaradu ktery zije od roru1948 vZurichu jeho matka byla v roce 1948 tajemnice velvyslance vBernu jsem zasvedcen do obraneho projektu Svycarska je to uzasny projekt mimo jine v kazdem dome o vice nez 4 bytu musi byt dle zakona proti atomovy kryt vsichni svycari jsou na sebe i vladu HRDI respektovat musi i emigranti a je jich tam dost mame se co ucit ale to asi bude dost tezke

 31. Pavel Krajíček

  Pavel KrajíčekPřed 3 lety

  Nádherně udělaný film,kvaitní kamera,střih.Jsem převapen celou obrannou "politikou" Švýcarska.Projížděl jsem něterými místy,ve filmu zobrazenými,ale netušil jsem co se za objekty skrývá.Děkuji za poutavost a vysokou profesionalitu a valitní slovní doprovod.

 32. Petr Smutný

  Petr SmutnýPřed 3 lety

  Nádhera, díky.

 33. Jiri Knap

  Jiri KnapPřed 3 lety

  Gratuluji. Kvalitní kamera, dobrý střih i režie, profesionální úroveň! Jenom škoda toho stále se opakujícího hudebního doprovodu, i když chápu, že pro YT se hudba k amaterským filmům (s ohledem na zachování autorských práv) vybírá jen těžko. Film se mi líbil zvláště pro přiblížení celé obranné problematiky Švýcarska i pro snahu tvůrců ukázat českému divákovi místa, kam by se sám i přes současné odtajnění určitě jen těžko dostával. Zvedám palec! :-)

 34. ExoSpace cz

  ExoSpace czPřed 4 lety

  Fantastický film z dílny CMA. Redakce ExoSpace.cz děkuje Lacovi Lahodovi z CMA a ExoSpace.cz a Romanu Rezkovi za práci na filmu i sdílení. Skvělá práce, hoši :)

 35. Roman Rezek

  Roman RezekPřed 4 lety

  +ExoSpace cz Díky za pochvalu, sdílení se nebráníme ;-)

 36. Kladno - Rozdělovské rozhledy

  Kladno - Rozdělovské rozhledyPřed 4 lety

  "Bunkry", ty mám rád. Parádní video.

 37. Roman Rezek

  Roman RezekPřed rokem

  Díky moc, od tebe si toho opravdu vážím. Ale není to jen moje dílo.

 38. Roman Rezek

  Roman RezekPřed 4 lety

  +Kladno - Rozdělovské rozhledy Děkujeme za uznání. Pokud znáte někoho, koho by to zajímalo, sdílení se nebráníme ;-)